مطالب

آخرین یاداشت های سایت

20 تیر

همه چیز برای داشتن ناخن سالم و قوی

گاهی اتفاق می افتد که ناخن هایتان به سختی بلند می شوند اما به راحتی می شکنند یا اینکه ناخن هایتان زیبایی دلخواه شما را ندارند. برای داشتن ناخن هایی زیبا و براق و البته محکم باید نکاتی را دانست

 

به غذای ناخن هایتان اهمیت دهید
ناخن سالم

ناخن سالم

برنامه ی غذایی متعادل، مهم؛ و نوشیدن آب فراوان، ضروری است.  مهم ترین چیز برای تقویت آنها این است که ناخن هایتان و کاتیکل هایش را هیدراته نگاه دارید.

تقویت کننده های ناخن را بشناسید

مکمل های بیوتین با شکنندگی ناخن ها از داخل مبارزه می کنند!  متخصصان پوست و زیبایی پیشنهاد می کنند که برای رشد مو و ناخن هایتان قرص Phytophanere را مصرف نمایید. اما حتما بخاطر بسپارید که قبل از استفاده از هر نوع دوا و درمانی، آنرا با پزشکتان در میان بگذارید. 

از آنجایی که ناخن ها در زیر کاتیکل ها شکل می گیرند، ماساژ اطراف ناخن باعث افزایش جریان خون در آنجا و در نتیجه رشد بیشتر ناخن هایتان خواهد شد.

از کاتیکل هایتان مراقبت کنید

توصیه می شود که مطمئن شوید کاتیکل هایتان را فقط به عقب ماساژ می دهید، آنها را نباید بچینید. همچنین مرطوب کردن انشگتان و ناخن ها بیش از یک بار در روز نیز ایده آل است.

پیشنهاد می شود که همیشه در کیفتان کرم دست و کاتیکل بهمراه داشته باشید. همچنین بهتر است که هیچگاه صورتتان را بدون استفاده از مرطوب کننده بشویید، با دستانتان هم باید بهمین شکل رفتار نمایید.

 

از شکستن ناخن هایتان جلوگیری کنید

هیچگاه از ناخن هایتان بعنوان ابزار استفاده نکنید، در اینصورت ناخنتان را در معرض خطر شکستن قرار می دهید. بخش سفید ناخن که بعنوان ناحیه ی استرس نیز شناخته می شود هم، سرانجام سست شده و خواهد شکست. 

 

سوهان ناخن مناسب چیست؟

نوع سوهان ناخنی که استفاده می کنید خیلی مهم است. دکتر دبرا جالیمن می گوید که همیشه از سوهان ناخن های کریستالی استفاده کنید. این نوع سوهان به ملایمت با ناخن شما رفتار خواهد کرد.

  • BLOG_RATING
  • 96 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.